Yükleniyor...

Pladeck

Anasayfa / Pladeck

Pladeck

Anasayfa / Pladeck

            Pladeck,  inşaat sektöründe kolon , kiriş, döşeme ve her türlü beton dökümü için tasarlanmış, uygun maliyetli, geri dönüşümlü, çevreye duyarlı  Plywood'a alternatif ideal bir beton kalıbıdır.

PLADECK İNŞAAT KALIBI'NIN AVANTAJLARI ;

   1.    Pladeck kalıplardan brüt beton elde edilir. Sıva gerektirmez, direkt alçı sıva ve boya uygulamasına zemin yaratır. Bünyesine su emmediği için betonun içerisindeki suyun muhafaza edilmesini sağlar. Plywood zamanla bünyesine su aldığı için betonun hidratasyonunu olumsuz etkilemektedir.
 2.  Pladeck inşaat kalıbı hafiftir. Plywood m2 ağırlığı 11-14 kg/m2 arağındadır. Pladeck'in ise ağırlığı ortalama 8,24 kg/m2'dir. Ayrıca plywood gibi 1,25x2,50m ölçülerinde değil , 0,625x2,5m ebatlarında üretildiğinden söküm ve kurulumda kolaylık sağlar. İşçilik maliyetlerinin düşmesinde etkilidir. 3.  Pladeck inşaat kalıpları projeye özel olarak farklı boylarda üretilebilir. Plywood kalıplarda böyle birşey söz konusu değildir. 4.  Pladeck inşaat kalıplarında kalıp yağı kullanılmasına gerek yoktur. Betona yapışmaz ve betondan çok kolay ayrılır. Bu durum yağlama ile alakalı maliyet ve işçiliği ortadan kaldırdığı gibi yağın donatıya bulaşarak aderansı olumsuz etkilemesi ihtimalinide ortadan kaldırmaktadır. Plywood kalıplar kalıp yağı ile yağlanmaz ise bir kaç kullanım sonrası işlevselliğini yitirmeye başlayacaktır.
 5.  Pladeck çivi , matkap ve kesmeye dayanıklıdır.
 6.  Plywood kolay kesilip hazırlanabilen bir malzemedir. Yalnız  kesildikten sonra su emmemesi ve daha uzun ömürlü olması için Epoxy boya kullanılması önemlidir. Eğer bu boya kullanılmaz ise plywood zamanla su alan yerlerden kabarmaya başlayacak ömrünü tüketecektir. Pladeck kalıplarda böyle bir uygulamaya ihtiyaç yoktur. Pladeck hiç bir şekilde sudan etkilenmez.
7.  Pladeck uzun ömürlüdür. Devir sayısı özellikle döşeme kalıplarından orta kalite bir plywooda göre oldukça fazladır.
8.  En önemlisi Pladeck geri dönüşümlü malzemedir.Kullanılmış ve hurda olmuş ufak parçalar bile geri alınabilir. Plywood'dan kalan parçalar genelde şantiyede yakacak olarak kullanılmaktadır.
9.  Pladeck çevre dostudur. Geri dönüşümlü malzeme olduğundan tekrar tekrar kullanılabilir. Yeşil bizlere kalır. Plywood için hersene milyonlarca ağaç kesilmeye devam edilecektir.

PLADECK ANA PROFİLLER


1) PLADECK DÖŞEME KALIBI 18mm ( 470 X 2500 X 18 mm)

Ağırlıklı Döşeme kalıplarında ve kiriş yan alınlarda tercih edilir.2) PLADECK DÖŞEME KALIBI 18mm ( 625 X 2500 X 18 mm)

Plywood'un yarı ölçüsündedir, taşıma kolaylığından işçilikten tasarruf sağlar. Genellikle Döşeme kalıplarında , kirişlerde tercih edilir.
3) PLADECK DÖŞEME KALIBI 21mm ( 625 X 2500 X 21 mm)

Plywood kalıpların 21 mm olarak tercih edildiği şantiyelerde entegre bir şekilde kullanılması açısından üretilmiş döşeme kalıbıdır.
4) PLADECK PERDE KOLON KALIBI 18mm ( 625 X 2500 X 18 mm)

Özellikle beton basınıcının yüksek olduğu kalıp sistemlerinde tercih edilir. İki yüzeydeki et kalınlığı arttırılarak beton basıncına  karşı mukavemeti yükseltilmiştir.


PLADECK YARDIMCI PROFİLLER1) PLADECK KÖŞE PROFİLİ

  • Beton basıncından dolayı kalıpların açılmasını engellemek ve daha düzgün köşe detayı oluşturmak amaçlı oluşturulmuş profildir.

 


 

2) PLADECK PAHLI KÖŞE PROFİLİ

  • Beton köşe dönüşlerinde pah istenildiği noktada tercih edilen pladeck profilidir.

 PLADECK PDF


Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0216) 606 41 49

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım : Web Zodyak